Yükleniyor

Muhallebi yapımı

Ayşegül yılmaz 3 Cevap Mevcut 14.8.2017 14:19:02

Merhabalar bebeğim 6 aylık ve ek gıdaya Yeni başladık buzluktaki sakladığım sütleri nasıl değerlendirebilirim bununla ilgili tarifleriniz nelerdir birde bu sütlerle muhallebi yada yoğurt peynir yapılabilir mi ? Ayrıca siteniz Harika çok teşekkürler tüm emeği geçenlere 🤗


Ayşegül yılmaz

İlginizden dolayı çok teşekkür ederim😊 hemen deneyip sonucu sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum 👏🏻
Bebek Gıda Admin

Güzel yorumlarınız için teşekkür ederiz☺️ Anne sütü doğrudan ısıtılmadan ve pişirilmeden kullanılmalıdır. Örneğin muhallebiyi suyla yapıp ılınınca üzerine anne sütü ilave edip karıştırabilirsiniz. Yoğurt da yapılabiliyor ama yine kaynatmadan sıcak su içine koyduğunuz bir kap içerisinde sütünüzü sıcak hale getirip mayalayabilirsiniz.
Saadet taşcı

Merhabalar Hemen size etkili bir tarif vereyim ben oğlum efe için yaklaşık 1,5 ay ek gıdaya geçince akşam gece maması olarak yaptım İlk zamanlar hazmı kolay diye makarna llütfenden aldığım pirinç ununu kullandım doğaldır. Ama yulaf unuyla yaparsanız daha sağlıklı olur 100 ml su 1 tatlı kaşığı pirinç unu 80 cc anne sütü (İsteğe göre muz 1/4) Yapılışı; Su ve pirinci ocakta pişiriyoruz daha sonra ılıyınca üstüne isterseniz iyice erdiğimiz yada bilendir dan geçirdiğimiz muzu ekliyoruz.
Sayın ziyaretçimiz, cevap verebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Eğer üye iseniz hemen giriş yapabilirsiniz.

Hemen Üye Ol Hemen Giriş Yap