Yükleniyor

4 aylık bebek ek gıda

Esra Kınay 3 Cevap Mevcut 19.7.2017 14:51:16

 Bebeğim 5 aylık emmedigi için sütüm kesildi. Yalnızca mama ile besleniyor. Ek gıdaya başlamalı mıyım? Meyve ve yoğurt disinda neler verebilirim? Ayrıca kesinlikle su içmiyor. Suyu icirebilmek için yontemleriniz var mıdır? Su ihtiyacını mamadan karşılar mı? Tecrübeli anneler fikirlerinize ihtiyacım var.


yasemin karaca

Merhaba sevgili anneler. Biz ek gıdaya, mamalara başladık. Bebeğim Arılac'ı sevdi sıkıntı yok ama bu nedenle bebeğim daha az emmeye başladı ve sütüm azalmaya başladı. Sütümü nasıl arttırabilirim?
Ceren cömert

180 gün kuralı var evet ama benimde oğlum hem anne sütü hemde mama içiyor ben 4 aylık başladım ek gıdaya ilk yoğurtla başladım 1 hafta sadece yoğurt verdim sonra meyve ve sebze püreleri yedirdim tabiki doyumluk değil asla en fazla 3 veya 4 kaşık verdim zamanla çoğalttım oğlum dün tam 1 yaşına girdi ve bu aralar çok iştahsız malesef
Bebek Gıda

Merhabalar, 180 günü tamamladıktan sonra ek gıdaya geçilmesi öneriliyor. Bu nedenle 1 ay daha mamaya devam etmenizi tavsiye edebilirim. Mama ile beslenen bebeklerin su içmesi gerekir fakat zorlamanıza da gerek yok ek gıdaya geçince su ihtiyacı da hissedecektir. Annelerimiz de sizlere deneyimlerini paylaşırsa seviniriz.
Sayın ziyaretçimiz, cevap verebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Eğer üye iseniz hemen giriş yapabilirsiniz.

Hemen Üye Ol Hemen Giriş Yap