Yükleniyor

Biyolog Anne Biyolog Anne 6.12.2017 11:49:38

Taze Balik

Ek Gıdaya Geçiş
Taze Balik

Biyolog Anne Takip Et

Yazarı kendi sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz...Bolca çeşit taze balığa ulasabilecegimiz bu kış aylarında hem biz hemde bebeğimiz için haftada iki balık usulüne uygun pişirmeye büyük fayda var. Uzman görüşleri beyaz etten sasmayin, kırmızı etsiz kalmayın yönündedir. Dünyanın heryerine gidin pek çok farklı tat baharat yemekle karsilasirsiniz. Dünya mutfağının bir ortak yönü vardır ki oda BALIK. Sağlıklı balık yemek istiyorsak önemli olan çiftlik balığı değil mevsimine ayına göre denizlerimizde yetişen balığı yemektir. Hangi balık daha faydalı yok hamsi mi palamut mu somon mu. Mevsiminde yetişen uygun pişirme yöntemi ile pişirilen her balık faydalıdır. Somona olan büyük ilgiye ben karşıyım. Denizlerimizde yetişen çok çeşit balığımiz varken niye çiftlik balığı somon yiyelim. Bu aylarda taze balik bol bulunuyor. Üstelik genelde ithal gelen somon soğuk zinciri bozulmadan ulaşmış olmasına emin olmalıyız.

👉palamut 👉hamsi 👉lufer 👉sardalye 👉uskumru 👉cipura

👉torik 👉tekir 

Bu mevsimde tüm bu balıklara taze ulaşmak mümkün. Her zaman taze balık tercihimiz olmalı taze balık bulamayacagimiz dönemlerde baliksiz kalmamak için dondurulmuş balık güvendiğimiz yerlerden alınabilir. Aldığımız taze balığı en fazla üç ay bizde buzlugumuzda saklayabiliriz.

Bebeklerimiz için balık tüketimi 8.aydan itibaren başlayabiliriz. Bebeğimize balık yedirirken pişirme yönetimine ve kilciklarina iyice ayıklamaya özen gosterelim. En uygun yine buharda pişirmedir. Evde fırında yaptığınız güzel bir balıktan ziyafetinden bebeğinizi mahrum bırakmayın. Bol  çeşit taze balıklar tezgahlari süslüyor haydi anneler ne pişirsem bebeğe ne yedirsem diye düşünmeyin.

Balık faydaları balık konusuna daha değinecegiz....


Bu konu 1747 kez okundu.
Sayın ziyaretçimiz, yorum yapabilmek için üye olmanız gerekmektedir. Eğer üye iseniz hemen giriş yapabilirsiniz.

Hemen Üye Ol Hemen Giriş Yap

En Çok Okunan KonularBebeklere Verilecek Olan İlk Ek Gıdalar
Bu konu 19761 kez okundu.
TRABZON HURMASI BEBEKLERE NE ZAMAN VERİLİR?
Bu konu 19657 kez okundu.
NEGATİF EK GIDA SAATLERİ
Bu konu 16656 kez okundu.
UYKUYA YARDIMCI ÖNERİLER
Bu konu 16327 kez okundu.
GELİŞİM DÖNEMLERI: 6-9 AY
Bu konu 13911 kez okundu.
Bebekler ve su ihtiyaci
Bu konu 13153 kez okundu.
HARİKA HAFTALAR: BÜYÜME ATAKLARI
Bu konu 12953 kez okundu.
YÜRÜTEÇ KULLANIMI
Bu konu 12935 kez okundu.
PARMAK YİYECEKLER
Bu konu 11308 kez okundu.
4-7 AY ARASI BEBEK GELİŞİMİ
Bu konu 11052 kez okundu.